Informacje praktyczne

Poniżej przedstawiamy garść przydatnych informacji dla uczestników oraz odwiedzających 63. Poznański Kongres Brydżowy.

Dojazd

Międzynarodowe Targi Poznańskie zlokalizowane są są w samym centrum Poznania, w odległości jedynie 5 minut pieszo od Dworca Głównego PKP oraz PKS.

Sala gry

Turniej odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w hali PCC – 200 metrów od Dworca Głównego w Poznaniu. Sala jest komfortowa (blisko 3000 m2), dobrze wygłuszona, doświetlona oraz klimatyzowana. W budynku znajdują się punkty gastronomiczne, ale nie brakuje ich również w okolicy sali gry. Wejście do sali gry znajduje się zarówno od ul. Głogowskiej (obok galerii Brodziak) jak i od ul. Śniadeckich.

Parkingi

Sala położona jest 200 m od przystanku tramwajowego Dworzec Główny – Wejście Zachodnie.

Jeżeli jednak zdecydujecie się Państwo dojechać samochodem, to na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, 100 m od sali gry, znajduje się parking podziemny. Każda rozpoczęta godzina parkowania to koszt 7 zł, cały dzień 72 zł, karnet na 4 dni Kongresu – 200 zł Strona internetowa parkingu: https://parkingpwk.pl/pl/.

Dogodną opcją jest parking w Centrum Handlowym Avenida – 400m od sali gry. Przy parkowaniu całodniowym koszty są jednak porównywalne z parkingiem na terenie MTP Poziomy C, D i E są otwarte 24 h, dojście do sali gry przez Dworzec Główny. Cennik: https://www.avenidapoznan.com/o-centrum/wskazowkiparking/parking/

Noclegi

Dział Zakwaterowania World Trade Center Poznań
hotele@wtcpoznan.pl

Joanna Roś 
+48 609 678 321 pn – pt w godzinach 8.00 – 16.00

Hanna Pokorska-Dziekańska
+48 691 033 627 pn – pt w godzinach 8.00 – 16.00

Wymienione poniżej Hotele dla uczestników Kongresu przedstawiły swoją ofertę specjalną.

Zasady dokonywania rezerwacji:

Rezerwacje dokonywane są na podstawie zamówienia wysłanego przez uczestnika (na dane kontaktowe jak poniżej) do Działu Zakwaterowania WTC Poznań.

Po potwierdzeniu rezerwacji w wybranym hotelu uczestnik opłaca rezerwację poprzez wpłatę na konto hotelu na podstawie faktury proforma lub poprzez gwarancję kartą kredytową, do dnia wskazanego na potwierdzeniu rezerwacji.

Cena ze śniadaniem*:

 • pokój 1-osobowy: 486 PLN / d
 • pokój 2-osobowy: 594 PLN / d

Cena ze śniadaniem*:

 • pokój 1-osobowy: 320 PLN / d
 • pokój 2-osobowy: 360 PLN / d

Cena ze śniadaniem*:

 • pokój 1-osobowy: 350 PLN / d
 • pokój 2-osobowy: 400 PLN / d

OFERTA WAŻNA DO 15 kwietnia 2024.
Po tym terminie 10% rabatu od ceny dnia.

Cena ze śniadaniem*:

 • pokój 1-osobowy: 300 PLN / d
 • pokój 2-osobowy: 350 PLN / d

OFERTA WAŻNA DO 15 kwietnia 2024.
Po tym terminie 10% rabatu od ceny dnia.

ul. Św. Marcin 40, Poznań

(wjazd ul. Ratajczaka 31)

Cena ze śniadaniem*:

 • pokój 1-osobowy: 380 PLN / d
 • pokój 2-osobowy: 440 PLN / d

Cena ze śniadaniem*:

 • pokój 1-osobowy: 339 PLN / d
 • pokój 2-osobowy: 409 PLN / d

Cena ze śniadaniem*:

 • pokój 1-osobowy: 220 PLN / d
 • pokój 2-osobowy: 270 PLN / d

Restau­racje

Jeśli poczujesz ochotę na coś pysznego, polecamy poniższe restauracje. Wszystkie prezentowane restauracje znajdują się w pobliżu lub na terenie MTP, dokładną lokalizację poznasz klikając w przycisk pokaż na mapie.

Pasodobre
pasodobre-1920x1080

Skosztuj oryginalnych tapas, baskijskich pinchos, pysznych owoców morza i hiszpańskich win. Zapraszamy do Pasodobre: Wyjątkowa podróż po hiszpańskich smakach. Restauracja znajduje się przy sali gry. 1 i 2 maja czynna 9:00 - 22:00, 3 i 4 maja 9:00 - 23:00

Basilico Bistro
basilico

Restauracja położona w budynku sali gry na poziomie 1. Restauracja czynna w godzinach 13-17. Cena za zestawu zupa + danie główne 52,00 zł (do wyboru 3 dania), zupa 15,00 zł, danie główne + dodatki 39,00 zł.

MTP Cafe
MTPCafe

Kawiarnia ze strefą chillout przylegają do sali gry. W ofercie kanapki, sałatki, ciasta (w tym Rogale Świętomarcińskie), napoje zimne oraz ciepłe.

Uwaga! Alkohole będą dostępne w restauracji mieszczącej się w tym samym budynku, jednak nie wolno wnosić ich na salę gry.

Avenida
AvenidaFC

Centrum handlowe położone przy dworcu głównym PKP, 300 m od sali gry. Na terenie tej galerii handlowej znajduje się food court oraz popularne restauracje sieciowe.

Concordia Taste
conkordia

Autorska restauracja Concordia Taste (600 m od sali gry) to część centrum designu Concordia Design i choćby dlatego nie jest to „zwyczajna” restauracja. Niezwyczajne jest wnętrze – ponad 100-letnie, ale nowoczesne; postindustrialne, ale przyjazne, odpowiadające na różne potrzeby Gości.

Najbardziej niezwykłe jest jednak menu! Zmieniającej się sezonowo karcie głównej, towarzyszy menu regionalne, a także szeroki wybór win.

Atrakcje w Poznaniu

W czasie wolnym od turniejów zapraszamy do zwiedzania poznańskich atrakcji. Najciekawsze miejsca i wydarzenia prezentujemy poniżej.

Muzeum Rogalowe
Rogale

Interaktywny, humorystyczny pokaz przygotowania największego skarbu kulinarnego Poznania – rogala świętomarcińskiego.

Opowiadana na żywo i z humorem historia rogali świętomarcińskich, wspólny wypiek, lekcja poznańskiej gwary czyli atrakcja numer w Poznaniu!

Centrum Szyfrów Enigma
1628515294875-scaled

Centrum Szyfrów Enigma opowiada prawdziwą historię złamania szyfru niemieckiej maszyny, która miała swój początek w Poznaniu i podkreśla współpracę stojących za tym sukcesem studentów: Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego.

Multimedialna ekspozycja w przystępny sposób opowiada m.in. o sztuce szyfrowania, kodowania, o tym jak odkrycia genialnych polskich matematyków wpłynęły na losy II wojny światowej oraz budowę świata cyfrowego.

Zwiedzanie odbywa się z użyciem audioprzewodnika (dostępny w 4 wersjach językowych).

Centrum Szyfrów Enigma to tajemnica i przygoda w jednym! Tu można spróbować swoich sił rozwiązując zagadki przeszłości i szyfrując wiadomości.

Klub Rewiry
Rewiry-300x171

Klub, który jest bardzo trudny do zdefiniowania. Czy to klub taneczny? Cocktail Bar? A może miejsce, które kładzie nacisk na kulturę? Rewiry to miejsce spotkań, w którym liczy się przede wszystkim klimat.

HistoryLand
stocznia

HistoryLand to wystawa, na której znalazło się 10 niesamowitych makiet, to podróż po m.in. prasłowiańskim Biskupinie, polach Grunwaldu,  Zatoce Gdańskiej, gdzie polska flota zatopiła szwedzki galeon Solen i Jasnej Górze w czasie jej oblężenia.

Zwiedzanie wystawy ubogacą m.in. wysokiej jakości efekty multimedialne. To nie jest zwykła wystawa lego!

Muzeum Pyry
historia00

Jedyne muzeum w Polsce poświęcone ziemniakowi.

Historia poznańskiego symbolu w atrakcyjnej, interaktywnej formie, pieczenie własnej pyry i pełna humoru, godzinna wędrówka z przewodnikiem po świecie ziemniaka.

Muzeum Sztuk Użytkowych z wieżą widokową – Zamek Przemysła
barokfotSObstjpgjpg

Muzeum mieści się w Zamku Przemysła. Można tu podziwiać około 2 tysiące muzealiów od średniowiecza do współczesności. Stała ekspozycja poświęcona jest w całości sztuce użytkowej – to jedyne takie miejsce w Polsce. Na szczycie wieży zamkowej mieści się taras widokowy, na który można wjechać windą lub wejść schodami. Rozpościera się z niego piękny widok na Stare Miasto.

Centrum Rozrywki MK Bowling
109_507155492

Bowling w sercu miasta wraz z klubem muzycznym i restauracją. 7 torów do gry w bowling, 11 stołów bilardowych i taras z widokiem na miasto.

Ministerstwo Browaru
335479118_5805252242930004_74699715118122888_n

Ministerstwo Browaru oferuje imponującą liczbę 400 rodzajów piw! To propozycje z całego świata, choć specjalnością pubu są głó­wnie piwa z małych, regionalnych, polskich browarów. Znajdziemy tu także wiele piw nie­­­mieckich i ponad dwieście marek bel­gij­skich.

Brovaria
brovaria

Przestronne wnętrza kamienicy na Rynku Starego Miasta Poznania kryją w sobie niepowtarzalny browar i znakomitą restaurację.

Zapisz się na newsletter, tej

Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi 62. Poznańskiego Kongresu Brydżowego.

W celu dokonania rezerwacji skontaktuj się z:

Dział Zakwaterowania World Trade Center Poznań
hotele@wtcpoznan.pl

Joanna Roś
+48 609 678 321

Hanna Pokorska-Dziekańska
+48 691 033 627